Író-olvasó találkozó, és kiállítás az olvasás és a plüssmackó világnapja alkalmából

2023. szeptember 7-én vendégünk volt Telegdi Ágnes, író-természetfotós, aki az olvasás és a plüssmackó világnapja alkalmából mesés tárlatot nyitott meg, és a kisiskolásoknak előadást tartott.
Az Aranykönyv díjas írónő a „Barnabás meséi” és az „Ó azok a csodálatos állatok” könyvsorozatával vált ismertté.
A könyveinek különlegessége, hogy írásait saját fotóival is illusztrálja. Az írónő életében kiemelkedő szerepet kap a természetvédelem. Értékes munkáival, és beszélgetéseivel a felelősségteljes állattartás, a természet, és az állatok védelmének szemléletét közvetíti.
A találkozón a természetismeret sorozatával, interaktív módon hozta közel a gyerekekhez a mesékből már jól ismert állatok mindennapjait, megfűszerezve a személyesen átélt élményeivel, és megörökítve a saját, gyönyörű természetfotóival.
A gyermekek érdeklődve hallgatták az előadást, számunkra nagy élményt jelentett a találkozás.
A perkátai gyermekek és felnőttek támogatásában mintegy 100 db plüssmackó érkezett a különleges napra, vendégül látva Telegdi Ágnes írónő mackó gyűjteményét is. A 13 diorámából álló utazó kiállítás, Barnabás mackó varázslatos mindennapjait örökíti meg.
Az életképek Telegdi Ágnes saját ötlete, és készítése nyomán születtek meg.
A különleges kiállítás 2023. szeptember 29-ig tekinthető meg a Győry-kastély nyitvatartási idejében.
Minden érdeklődőt szeretettel várunk!
A Perkátai Általános Művelődési Központ nevében köszönjük szépen a perkátai támogatóinknak, hogy a macik, és a kiegészítők kölcsönzésével biztosították a tematikus tárlat létrejöttét!
Íme, a támogatóink:
Siba Józsefné
Szarka Nóra
Tóth Beatrix
Képes beszámoló: Lászlóné Szabó Edit1. 378394010_6724898370904816_32061473467757527_n2. DSCF45723. DSCF4570 (1)4. DSCF46055. DSCF45786. DSCF46097. DSCF45848. DSCF45579. DSCF460110 DSCF4584 (1)