Gyerekeknek szóló könyvajánló a téli szünetre!

Baár Tünde: Utálom a padtársam!Jó a suliban: osztálykarácsony, osztálykirándulás, bungiépítés, ha szeretem a padtársam
Rossz a suliban: dolgozatot írni, nem lehet folyton beszélni a többiekkel, beírás, ha utálom a padtársam
Buda és Vince, no meg az osztálytársaik kalandjai ismerősek lesznek minden iskolásnak, így egész biztosan velük izgulnak, nevetnek, vagy kiáltanak fel, hogy: Utálom a padtársam! Baár Tünde sokéves pedagógusi élményeit is beleszőtte a fiatalok történeteibe, amit lánya, Bakos Barbara vagány illusztrációi töltöttek meg még több színnel és élettel..
Utálom
Vig Balázs: Három bajusz gazdát keres
Születésnapfalván három beszélő bajusz egyszer csak leugrik gazdája orra alól, és világgá megy. A kackiás Kunkori koma zsiványnak áll, a fityegő Harcsa szomszéd feleséget keres magának, a legkisebb bajuszlegény, Kedves bajusz pedig trombitásként próbál szerencsét. Vajon Nagyapa bajusza is tud ilyen csodákat?bajusz
Lakner Artúr: Édes mostoha
Gyönyörű parkkal, csodálatos virágoskerttel övezett kastélyban él a regény kis hősnője, a csudaszép kislány, Hargitay Erzsike. A házban mindenki körülötte sürög-forog, és sokan próbálják felvidítani, ugyanis ő a Hargitay-kastély legszomorúbb lakója is egyben édesanyját nemrég veszítette el. Az árva kislánynak senki sem tud örömet szerezni, s amióta Ibolya kissasszony a maga kibírhatatlan éles, parancsnoki hangjával a házban átvette a hatalmat, nem is reméli, hogy a boldogság újra rá fog találni. Azonban édesapja újra találkozik ífjúkori szerelmével, a bájos Berényi Máriával, akit Erzsike előbb tanítónénijeként szeret meg, majd benne fog ráismerni édes mostohájára. Addig viszont Frici kutyájával, Picivel mindent megtesz, hogy mosolyt varázsoljon Erzsike arcára… Lakner Bácsi műve film formájában már világszerte sikert aratott, és hirdette a szeretet minden szomorúságot legyőző erejét.mostoh
Nagy Katalin: Tűrhető Lajos – Világgá mentem
Nagy Katalin két vidám történetének főhőse Tűrhető Lajos, azaz Öcsi, a Kormos család legelevenebb tagja. Mindig meg tudja lepni a többieket: hol egy kiskutyát visz haza, hol egy egész csapat gyereket hív meg karácsonyra, ajándékképpen a családja számára. Néha előfordul, hogy verekszik, de csakis azért, hogy megvédje a lányokat. Amikor megtudja, hogy Nagyi elcserélné őt egy jobb gyerekért, fogja magát és világgá megy. Azaz elindul. De aztán egy hirtelen jött ötlettől vezérelve inkább összehív egy lakógyűlést, és végül mégsem megy sehova, hanem ő lesz a ház ünnepelt hőse.TŰRHETŐ LAJOS
Berg Judit: Lengemesék IV. – Tél
Télen elnéptelenedik a Nádtenger, a fagyok beálltával még a vadkacsák is melegebb vidékre húzódnak. Mégis lábnyomok szelik át a tópart hóborította lankáit, amelyek nagy veszedelemről árulkodnak. A Csobogó-tó harcias patkányai mindent elsöprő támadásra készülnek a lengék ellen. A Nádtenger zöldbőrű őrzőinek új szövetségesekre van szükségük, ha meg akarják védeni otthonukat.
Berg Judit mesesorozatának új részében végső állomásához érkezik a lengék és harácsok közt dúló háború. A váratlan fordulatokban bővelkedő történet ezúttal a barátságról, emberségről és elfogadásról is szól. Timkó Bíbor csodaszép rajzain nemcsak a téli természet és a tópart élővilága kel életre, de részesei lehetünk a hóban és jégen zajló kalandoknak, játékoknak és cselszövésnek, hogy aztán a tél végét hirdető farsangon együtt ünnepelhessünk a lengékkel!
tél
Kertész Erzsi: Göröngyös úti iskola
A Göröngyös Úti Iskola éppen olyan, mint bármely másik iskola. Itt is mindig történik valami.
Most éppen Arika, egy másodikos kislány kerül az események középpontjába. Azt állítja, hogy a dúsgazdag svájci rokonai egy vidámparkszerű kastélyban élnek. Nyáron meglátogatja őket, és magával vihet még valakit. De ki legyen az? Az osztályban hatalmas versengés indul Arika barátságáért. Vajon igaz-e a csodás svájci történet, vagy csak a kislány regényes képzeletének a műve? Kiderül a könyvből. ISKOLA
Leiner Laura: Maradj velem Iskolák versenye-trilógia második része
Elérkezett az Iskolák Országos Versenyének hatodik napja, és a piros csapat szétesni látszik. A kezdetben barátságosnak tűnő megmérettetés egyre komolyabbá válik, a feladatok egyre megterhelőbbek, egyre fájóbb a családtagok hiánya, és a négy gyökeresen eltérő személyiségű diáknak egyre nehezebb igazi csapatként együttműködnie. Bizonyos helyzetek még a Szirtes gimi páratlan logikájáról és éles eszéről ismert matekosát, Újvári Hannát is komoly kihívások elé állítják. Vajon a csapat érdekei a fontosabbak, vagy a verseny során kialakult kapcsolatok? Van-e értelme sportszerűnek maradni, ha más is piszkosan játszik? Egyáltalán, lehet-e ez a játék több, mint egy jelentéktelen vetélkedő, amiről még senki sem hallott, és ahol színes ruhás diákok versenyeznek egy műanyag kupáért? És nem mellesleg: okos dolog-e beleszeretni valakibe, aki az egyik rivális csapat öltözékét viseli?
Maradj velem
Balázsi Lili Fanni: Madártej
Léna édesapja külkereskedő, ezért mindig utaznak. A vadóc tizenöt éves lány eddig hét országban végezte az iskoláit. Amikor Dél-Koreába utaznak, úgy dönt, a középiskola hátralévő éveit itt folytatja, nem utazik tovább édesapjával. Az új környezetben fel kell találnia magát: barátságokat köt, és folyton bajba kerül, meglepve ezzel a környezetét.
Balázsi Lili Fanni tizenöt évesen írta a könyvet, jelenleg középiskolába jár. Ez az első műve.
madártej