A Perkátai Általános Művelődési Központ felhívása!

2022-ben is szeretnénk bemutatni kiállítás formájában, múltőrző emlékeket, és jelenkori értékeket!

„MÚLTŐRZŐ ÉRTÉKEK PERKÁTÁN” című tárlatsorozat

Február 19-én a Régi perkátai disznótorok
Február 26-án A perkátai József Attila Könyvtár története
Március 15-én Perkáta története az 1848/49-es szabadságharc és forradalom idején
Június 9-én Esküvő és lakodalom – Hagyomány és érdekesség a múltból

A múltidéző kiállításokhoz, valamint a helytörténeti gyűjtemény gazdagításához szeretnénk segítségét kérni Önöktől!

Régi perkátai disznótorok felidézéséhez!
Várjuk a háztáji sertéstartással kapcsolatos, és a régi disznótorokat bemutató családi és közösségi fényképeket, írott emlékezéseket!

Esküvő és lakodalom – Hagyomány és érdekesség a múltból bemutatásához!
Várjuk az esküvők és lakodalmak emlékét őrző fényképeket, esküvői meghívókat, emlékiratokat, továbbá esküvői viseleteket és kiegészítőket!

„KEZÜNK MUNKÁI” című, HELYI KÉZMŰVESEK tárlatsorozata

Március 31-én Húsvéti kézműves kiállítás: „Varázstojás, hímes tojás”
November 27-én Betlehemi jászol kiállítás

Várjuk a különböző, szabadon választott technikával elkészített, kézműves alkotásokat!

Folyamatosan fogadjuk, – a tervezett időpontok előtt, legkésőbb egy héttel – a kiállítási emlékeket, valamint alkotásokat!

Elérhetőségek:
Kapcsolattartók: Baráth Valéria művelődésszervező asszisztens, és Lászlóné Szabó Edit könyvtáros
Személyesen keressék a munkatársakat a Győry-kastélyban!
E-mail: konyvtar@perkata.hu ; laszlone.sz.edit@gmail.com
Perkáta Könyvtár facebook üzenő felülete