2015. Országos Könyvtári Napok

A Perkátai ÁMK József Attila Nagyközségi Könyvtár továbbra is szeretettel várja régi és új olvasóit!

A könyvtári beiratkozás ingyenes! Az elmúlt héten a népmese napjáról emlékeztünk meg, a rendezvényen sok érdeklődő gyermek vett részt. Az Országos Könyvtári Napok jegyében is szeretnénk, ha minél többen mondhatnák el az idei szlogent: „Könyvtárba mentem, gyere utánam!”

Amnesztiát hirdetünk! A régen lejárt határidejű könyveket októberben késedelmi díj nélkül lehet visszahozni a könyvtárba.
Október 15-én, csütörtökön 15 órakor a József Attila Nagyközségi Könyvtár vendége lesz Kálnay Adél. A könyves délután célja, hogy a József Attila-díjas írónő könyveinek ajánlásával kedvet ébresszünk az olvasáshoz!

Újabb könyvekkel bővült a községi könyvtár állománya. A kiadványok között vannak mesekönyvek, ifjúsági regények, sikerkönyvek és szakkönyvek is.

Szépirodalomak:
Fésűs Éva: Aranypofácska ; Széllelbélelt mesekönyv ; Az ezüst hegedű
Leiner Laura: Bexi 1.: Késtél ; Bexi 2.: Hullócsillag ; Bábel
Tavi Kata: Sulijegyzetek 1.: Nyitótánc
Green, John: Csillagainkban a hiba
Maros Edit: Hűvösvölgyi suli 1. és 2. rész
Kinney Jeff: Egy ropi naplója c. sorozat 6. 7. és 8. rész: Négy fal között ; A harmadik kerék ; és a Pechszéria
Solomons, Natasha: A Tyneford-ház
Archer, Jeffrey: Clifton-krónika 1. és 2. része: Majd az idő eldönti ; Apám bűne
King, Stephen: A tűzgyújtó ; Cujo

Szakirodalmak:
Matthews, Andrew: Legyél boldog tinédzser!
Megyeri Szabolcs: Üvegház a kertben
North, Dan: (100 állomás – 100 kaland) Nagy utazók ; Görögök
Payne, Kim John: Egyszerűbb gyermekkor: hogyan neveljünk nyugodtabb, boldogabb, magabiztosabb gyerekeket?
Véghely Tamás: Napelemek és napelemrendszerek szerelése
Vinkó József: Szellem a fazékból: gasztrotörténetek

Kérem, tekintse meg a Perkátai ÁMK József Attila Könyvtár honlapját, amelyen tájékozódhatnak az aktuális hírekről, és a nap 24 órájában elérhető az online katalógus: www.konyvtar.perkata.hu
Követhetnek minket a könyvtárunk Facebook oldalán.
www.facebook.com/perkata.konyvtar

konyvtarbamentem