Könyvtártörténeti programok a Magyar Széppróza Napja jegyében

Irodalmi, valamint helytörténeti programokkal vártuk az érdeklődőket 2022. március 3-án.
Bemutatásra került a Perkátai Értéktár füzetsorozat legújabb, 11. kiadványa: „Perkátai ÁMK József Attila Könyvtár” címmel. A 42. Állomás! Kulturális Egyesület gondozásában megjelent történet érdekes információkat ad a könyvnyomtatás fejlődésétől, a magyar könyvtártörténetet át a helyi, perkátai könyvtár történetéig.
Az új példány megvásárolható a Győry-kastélyban!
Megnyitásra került a perkátai József Attila Könyvtár történetének kiállítása.
A tárlat múltidéző képekkel, kronológiai ismertetőkkel, és tárgyi emlékekkel idézi fel a könyvtár életét a Győry-család korától napjainkig.
Híres magyar könyvtárak c. képeslapok tárlatát adtuk közre, a Nagyatádon élő Steiner Józsefné magángyűjteményéből. A kiállítási anyag a teljesség igénye nélkül mutatja be – a nemzeti könyvtárunkat, az Országos Széchenyi Könyvtárat, a Bibliotheca Corviniana-t, néhány tudományos szakkönyvtárat, a Fővárosi Szabó Ervin-és más közkönyvtárainkat valamint híres egyházi gyűjteményeket – 60 tabló segítségével.

A kiállítások megtekinthetők a 2022. március 31-ig, a Győry-kastély nyitva tartási idején.
Szeretettel várunk minden érdeklődőt!
A kiállítás szervezői: Perkátai ÁMK József Attila Könyvtár és a 42. Állomás! Kulturális Egyesület

Lászlóné Szabó EditIII. DSCF3192II. DSCF3191I. DSCF3190IV DSCF3205V. DSCF3214VI DSCF3213VII. DSCF3228