Kézműves Játékok Tára nyitotta meg kapuit a Győry-kastélyban

Játék, mese, rajzpályázat, kiállítás és előadás Perkátán, az Országos Könyvtári Napok jegyében!
Október 1-én, 17 órakor vette kezdetét Perkátán a Győry-kastélyban a Kézműves Játékok Kiállításának megnyitója. Wéber Viktória gyönyörű verssel és népdallal köszöntötte a résztvevőket.
A kézműves játékok tárlatának ötletét a magyar népmese napja adta.
A játékot, a mese világát varázsolták ide az ügyes kezű,helyi alkotóink.123A kirigami papírmakettek között kalandozhatunk Viczkó Vilmos keze nyomán.
Vilmos, közel egy éve a papírdíszek ötleteit keresve talált rá a kirigamira, azaz a papírvágás technikára, amely megtetszett neki. Az első alkotások még egyszerű fénymásolópapírral készültek, de utána nem sokkal áttért a félkarton papírokra. A kedvenc tematikája az építészet, de szívesen készít más témában is. Talán éppen ezért, sosem tudni, hogy mi lesz a következő.
VilmosOktóber elején ünnepeljük az „Állatok világnapját is, és egyben ez a címe annak az origami gyűjteménynek is, amelyet Jákliné Rajcsányi Rozália hajtogatott. A papírművészet szeretete a Tanítóképző Főiskola évei alatt kezdődött. Néhány társával csatlakoztak az „1000 daru” felhíváshoz. Ez egy japán hagyomány. Majd ezt követően lelkesedésük megmaradt a papírhajtogatás iránt, és a négy év alatt több témában is szerveztek kiállításokat (külsős helyszíneken is), foglalkozásokat.
Ezek egyikének témája voltak az itt is kiállított állatok, melyek valósághű ábrázolásban jelenítik meg a természetben élő állatokat. Kedvelt munkái még a ’PickWick teatasak’ hajtogatásaiból készült csillagok, képek. Ezt a technikát a tanítói munkája során a gyermekekkel is megismertette.origamiA Szivárvány Jákéktár sokféle, kézzel készített, kreatív munkákat mutat be – Gálné Bölcskei Rita, Győrikné Kargl Mária, Horváth Fanni, Kárász Ferencné, Kisné Böde Bernadett, Rónás Ferencné és Szarka Istvánné – óvodapedagógusok saját ötletei alapján. óvónők 1óvónők 2óvónők 3Tartsanak velünk Faművesházára a Betekincs utca 7-be, ahol László József fajáték készítő munkái várják az érdeklődőket! A saját tervezésű, beltéri fajátékok elsősorban óvodás és kisiskolás korú gyermekek számára készültek. A Játékok az életkori sajátosságoknak megfelelően, a stílus és a precizítás igényével készültek. A fajátékok szerep- és drámajátékokhoz egyaránt alkalmasak. A képző és Iparművészeti Lektorátus által zsűrizett munkákat – visszajelzések alapján- mindenhol megelégedéssel és örömmel veszik birtokukba a gyerekek. Az egyedi kivitelezésű munkák minősége és tartóssága generációkon át biztosíthatja gyermekeink számára a kellemes kikapcsolódást, az önfeledt játékot.fajatek 2fajatekA következő állomáson álljanak meg, és kutakodjanak a Kukonya Műhelyben, ahol Urbánné Koleszár Beáta textilműves alkotásai várják a gyönyörködni vágyókat!KukonyaKukonya 2Kukonya 3Beleznai Zsuzsanna – szomszédként és barátként – a köszöntés kapcsán méltatta a szakképzett varrónő tevékenységét: “Beáta 5 éve indította el a „Kukonyaműhely”-t, amelyről az interneten és a Facebook-on is olvashattak ismertetőt az érdeklődők. Egyre jöttek az ötletek, az egyéni kérések, az egyénre szabott ajándékok, meglepetések. Ma már sok család ismeri a textilmunkáit. Nem csak Soprontól Miskolcig, hanem a határainkon túl is. Eljutottak Ausztriába, Németországba, Mexikóba, és ebben az évben Bea készítette el a francia testvértelepülésünk ajándékát is.
2018 nyarán elnyert egy pályázatot is, amely során egy közepes nagyságú cég dolgozóinak Ő fogja elkészíteni a cég karácsonyi ajándékát.
Az alkotómunka fontos számára, kiteljesülhet benne, de anyaként és dolgozóként, a család támogatása, és megértése nélkül ez nem menne. Számára is nagyon fontos a család szeretete és az összetartó ereje, amely a Családok éve kapcsán is említésre méltó!”

A Perkátai ÁMK nevében gratulálunk a kézműveseinknek a kreatív munkájukhoz, és kívánjuk, hogy további szép alkotások születhessenek!
A résztvevőknek köszönjük, hogy a jelenlétükkel, és érdeklődésükkel megtisztelték a rendezvényünket!

A tárlat egy hónapig várja a látogatóit!

könyvtárvezető