Perkátai Cimborák Székesfehérváron, a Vörösmarty Mihály Könyvtárban

1A tábor utolsó napján, július 3-án elutaztunk Székesfehérvárra. Először a gyermekkönyvtár vendégei voltunk.
2A Papírszínház bemutatta Janikovszky Éva népszerű állatmeséjét, a Bertalan és Barnabás történetét.
3Interaktív foglalkozás “Kutyák és macskák az irodalomban” címmel.
4Ide nézzetek! Kíváncsiak vagytok, hogy milyen könyveket találtunk? Gyertek el ide Ti is!
5Nagyon érdekes ismeretterjesztőkre leltünk! Most kérjük, ne zavarjátok meg az olvasást!
6Gondoltátok volna, hogy ennyi játék van egy könyvtárban? El ne menjünk addig, amíg ki nem próbáljuk az izgalmas társasjátékokat!
7Mienk volt az egész Vörösmarty Könyvtár! Ezen a képen eligazítás van. Képzeljétek, bebarangoltuk az összes létező raktárt fent és lent. Megfigyeltük a gördíthető polcrendszer, és a könyvlift működését.
“Ez egy labirintus, vagy elvarázsolt kastély lehetett annak idején.” Nemcsak tájékozódtunk, de játszottunk is. Bújócskáztunk, és nevettünk!
8A játékos kalandunk után ellátogattunk a könyvkötő műhelybe,Tompainé Siba Renáta meghívására. Azonnal neki is láttunk a munkánknak.
9Naplót, kis füzetet készítünk. Figyelni kell a munkafázisokra, nem szem elől téveszteni egyiket sem!
10Itt éppen fűzzük a füzetet. A nagy varrótűvel mindenki ügyesen dolgozott!
11Renátára figyel mindenki. Láthatjuk a füzet gerincének és táblaborító elkészítésének további technikáját.
12Nézzétek, már a színes vászonborító is elkészült!
13Most következzen a díszítés! Mindenki kiválasztja a nevének betűnyomdáit.
14Ez fantasztikus! A füzet díszítésekor még a nyomdagépet is kezelhettük.
15Íme, az elkészült gyönyörű munkák! Gratulálunk mindenkinek! Dorina és Karina meglepetésnek szánja, ő majd otthon mutatja meg a szép naplóját.

A fotókat készítette: Lászlóné Szabó Edit