Kassovitz László a „Pamacs gazdája”, visszatérő vendégünk

2013. január 11-én, a magyar kultúra napja alkalmából a „Kis Olvasókör” meghívott vendége volt Kassovitz László mesemondó és író, aki a Pamacs- történetek bemutatásával készült.

Vidám beszélgetések folytak a könyvtárban a meséről, meseírásról és a kutyákról. a Pamacs trilógia megismerése után a mesemondó próbára tette a gyerekeket. Még nem hallott, verses- találós kérdések kerültek elő a vándortarisznyából. A perkátai kisiskolásokon nem lehetett kifogni, mert ügyesen és gyorsan kitalálták a választ, mint mindig. Búcsúzásul, Kassovitz László a gyermekkönyvtárnak ajándékozta a Pamacs és a Kócmajom c. köteteket.

Április 18-án, a „Könyvmolyképző” ismét egy jeles napról emlékezett meg, a magyar költészet napjáról, amelynek meghívott vendége szintén Kassovitz László volt.Az érdeklődők megismerkedhettek néhány kevésbé ismert mesével az író előadásában.