Amikor a valóság írja a regényt… Richter Gedeon egész életében csak épített, mindig a jobbításra és a tökéletesre törekedve. Soha nem adta fel a mások által reménytelennek ítélt terveit, és mindig bízott a jövőben. És hitt az emberi értelemben…
Elbűvölő és szívfacsaró történet egy tehetséges ifjúról, aki képes volt megküzdeni a világgal, hogy megvalósítsa az álmait – s létrehozta a magyar gyógyszeripar bölcsőjét, a még életében világhírűvé lett Richter-gyárat.
Berényi Anna gyermekkorától a haláláig kíséri Richter Gedeon izgalmas életét, feleségéhez fűződő örökkévaló szerelmét, családi és szakmai küzdelmeit, sikereit és kudarcait, a gyógyszermágnás nagyúri világát és a megalázott pária tragédiáját. A lebilincselő életrajzi regény lapjain egy grandiózus sors bontakozik ki, miközben a háttérben a Monarchia “boldog békeideje” után a világégések, a Tanácsköztársaság, a csonka ország vívódása zajlik – melyet végül a holokauszt torzít rémálomszerű valósággá.Béres Józsefről, a Béres Csepp megalkotójáról szól ez a könyv, aki a találmányával, lángoló igazságkeresésével, tiszta
emberségével kitörölhetetlenül beírta magát a magyarság legnagyobb példaképeinek sorába. Ez a könyv születésének századik esztendejében született. A jubileumi év alkalmából pályázatot hirdettek.
Azokat szólították meg, akik ismerték őt, személyes emlékek, tapasztalatok birtokosai, akik első kézből tudnak mesélni róla. A könyvbe a pályázatra érkezett írásokat gyűjtötték egybe, s adták tovább az olvasóknak.
Meggyőződésük, hogy ezek a levelek – éppen a személyességükön keresztül – hitelesen visznek még közelebb bennünket egy olyan emberhez, aki nem ijedt meg a kihívásoktól, akinek volt bátorsága megküzdeni az igazáért, aki tisztelte és becsülte az életet, a másik embert. Olyan példa az övé, ami előre visz és arra buzdít mai, modern világunkban is: érdemes, csak így érdemes…”19. századi igaz szerelmi történet, a nagy szegedi árvíz idején.
Petrőczi Éva anyai dédszüleinek valós dokumentumokra épülő, egyszerre regényes és kortörténeti pontosságú életrajza, kettős portréja ehhez a múltfeltáráshoz nyújt segítséget. Ebből a fordulatokban gazdag, érdekes könyvből igaz mesét kapunk arról, hogyan valósult meg a teljes szerelmi, házastársi harmónia egy szegedi zsidó leány és egy Arad megyei katolikus fiatalember között.Nyáry Krisztián, az elmúlt évek két könyvsikerének, az Így szerettek ők című irodalmi szerelmeskönyveknek szerzője ezúttal is valódi emberi sorsokról írt igaz történteket. Harminchárom 19-20. századi magyar emberről, akik köztünk éltek, és akiknek élete vagy személyes döntései ma is példaszerűek. Ők az igazi hősök. Vannak köztük ismert emberek, mint Papp Laci vagy Semmelweiss Ignác, és kevésbé ismertek, mint Halassy Olivér a világ első mozgássérült olimpikonja, Hugonnai Vilma, az első magyar diplomás nő vagy Ocskay László százados, a magyar Schindler.
“Az emberi sorsok érdekelnek, erről írok. Előző két könyvemben arról meséltem, hogyan formálja az emberi sorsot a szerelem. Most arról, hogyan tehetnek hőssé valakit a személyes döntések.
A könyvben szereplő 33 magyar ember igazi hős, akik a megfelelő pillanatokban jól döntöttek, és aztán képesek voltak kitartani a döntésük mellett. Hősök, akik a nehezebb utat választották, és kisebbségben maradva is az igazságot képviselték. Vagy egyszerűen csak végig mertek menni a saját útjukon, úgy, hogy másoknak ezzel példát mutattak. Kiválasztásuk teljesen szubjektíven történt, ők az én személyes hőseim.”
Nyáry Krisztián
-
Nyitva tartás
Hétfő  8 - 14 Kedd 13 - 18 Szerda  8 - 14 Csütörtök 13 - 18 Péntek  8 - 14 Szombat 10 - 12
-
Perkátai Általános Művelődési Központ